Державна судова адміністрація України спростовує як таку, що не відповідає дійсності, інформацію, оприлюднену в ефірі Радіо Свобода Міністром юстиції України Павлом Петренком щодо ініціатив ДСАУ скасувати помічникам суддів статус державного службовця.
ДСАУ заявляє, що з часу реєстрації у ВР законопроекту №2490 про державну службу вона послідовно і цілеспрямовано зверталася до вищого керівництва держави з листами та обґрунтуваннями, в яких доводила недоцільність, помилковість і несправедливість віднесення помічників суддів до патронатної служби.
"Рік тому така пропозиція у законопроекті мотивувалися Урядом як європейська практика, а також за аналогією щодо врегулювання статусу помічників народних депутатів і міністрів, тобто осіб, які обіймають політичні посади. Ще тоді, ДСА України заявляла, що помічники суддів не можуть відноситися до патронатної служби, хоча б з огляду на те, що судді не є політичними фігурами. Саме така позиція ДСА України була озвучена на одному із засідань Уряду, членом якого був і є шановний Міністр юстиції України Павло Петренко", - відзначається у заяві ДСАУ.
З огляду на те, що до введення у дію Закону "Про державну службу" залишилися лічені дні (Закон набирає чинності з 1 травня), коли тисячі помічників суддів усіх судових інстанцій будуть виключені з переліку категорій посадовців, на яких розповсюджується дія цього закону, ДСАУ вважає, що Міністру юстиції України варто було б підтримати ініціативи ДСАУ.
Зауважимо, про заяву П.Петренка під час брифінгу у ВСУ згадав і голова Верховного Суду, зокрема, він запропонував надати процесуальний статус помічникам суддів.